Edit Content

Rólunk

Két évtizedes magánegészségügyi tapasztalattal a hátunk mögött elhatároztuk, hogy tudásunkat felhasználva, olyan orvosi központokat fogunk megvalósítani, ahol az innováció, a tudás a páciensek jólétét és egészségét helyezi fókuszba.

Korszerű és modern egészségügyi eszközparkunk kialakításakor figyelembe vesszük az orvostudomány igényeit, elvárásait.

Orvosaink kiválasztásánál szempont a kiemelkedő szakmai tudás, a megfelelő intézményi háttér, a páciensközpontú hozzáállás. 

Elérhetőségek

Az övsömör megelőzése

Az orvostudomány fejlődésének köszönhetően az övsömör kezelése ma már nem okoz különösebb problémát, azonban így is elengedhetetlen beszélni a megelőzésről, hiszen sokat tehetünk azért, hogy elkerüljük a fertőzést.

Amennyiben mégsem sikerült, az első tünetek megjelenésekor ajánlott mielőbb orvosi segítséget kérni, hiszen a gyors diagnózis és a célzott kezelés meggátolhatja az övsömör terjedését.

Ha a betegség jellegzetes panaszait tapasztalja, látogasson el mielőbb egy infektológiai szakrendelésre

Övsömör megelőzése

Hogyan előzhető meg az övsömör?

Az övsömör megelőzésére számos lehetőség áll a páciensek rendelkezésére. Ezek a következők:

Övsömör vakcina

Az övsömör elleni védőoltás az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy a betegséget megelőzzük, vagy ha mégis fellángolna a vírus, lényegesen enyhébb tüneteket okozzon.

Különösen ajánlott az 50 éven felülieknek, és azoknak, akik korábban a régi típusú övsömör vakcinát kapták. Hatékony védelmet a kutatások alapján csak a legújabb oltások biztosítanak.

Kontaktszemélyek elkerülése

Mivel az övsömör egy fertőző betegség, ezért nagyon fontos megelőzési célzattal a kontaktszemélyek elkerülése. 

Érdekesség, hogy amennyiben valaki nem volt bárányhimlős, akkor az övsömör felnőtteknél is előbb ezt a betegséget váltja ki, és csak később lehet számítani az övsömör kialakulására.

Megfelelő higiénia

A herpes zoster egy vírusos háttérrel rendelkező fertőző betegség, ezért a megfelelő higiénia elengedhetetlen az övsömör megelőzése kapcsán.

Lényeges a gyakori kézmosás, a mindennapos tisztálkodás és a kézfertőtlenítők használata, különösen abban az esetben, ha övsömörtől szenvedő beteggel érintkeztünk.

Egészséges életmód

Ha az övsömör megelőzése a cél, akkor elengedhetetlen odafigyelni az életmódunkra. A rendszeres testmozgás, a kiegyensúlyozott étrend, az elegendő mennyiségű alvás és a stressz mérséklése alapvetően hozzájárulhat ahhoz, hogy a fertőzés kialakulása elkerülhető legyen.

Mielőbbi orvosi konzultáció

Részben a megelőzést szolgálja az is, ha már az első tünetek megjelenésekor orvoshoz fordulunk, hiszen minél előbb elkezdődik a kezelés, annál inkább mérsékelhető a szövődmények kialakulásának a kockázata.