Belgyógyászat Budapest

Rendelési idő

Belgyógyászati rendelési idő

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

Vasárnap

Belgyógyászati magánrendelés

A belgyógyászat az orvostudomány egyik legkomplexebb szakága, mely óriási területet fed le az általános orvosi gyakorlaton belül – legyen szó megelőzésről, feltárásról, gyógyításról és rehabilitációról egyaránt. Nem véletlen, hogy a múltban a belgyógyászatból több specializált szakág is kivált. Ennek következtében jött létre például a gasztroenterológia, a diabetológia, az endokrinológia, a pulmonológia, a hematológia vagy éppen a kardiológia, melyek ma már célzott formában gondoskodnak a betegek gyógyításáról.

A belgyógyászati szakrendelésen tehát a belső szervek akut- vagy krónikus problémáival jelentkezhetnek a páciensek, legyen szó kardiológiai panaszokról, gyakori fejfájásról, hasi fájdalmakról, vagy éppen a pajzsmirigyhez köthető panaszokról. Egy belgyógyász szakorvos ezért a páciens gondos kivizsgálását követően több szakág összehangolásával segít abban, hogy a beteg problémája mielőbb feltárásra kerülhessen, illetve a megfelelő kezelések mielőbb megkezdődhessenek.

Milyen tünetekkel forduljunk belgyógyászhoz?

A betegek többsége általános belgyógyászati vizsgálatot követően kerül diabetológiára, méghozzá kialakuló- vagy már kialakult cukorbetegség esetén.

Minden esetben diabéteszes állapotra engednek következtetni az olyan tünetek, mint

  • a folyamatos és szűnni nem akaró szomjúság,
  • a gyakori vizeletürítés,
  • az érezhetően édeskés szagú vizelet,
  • a fáradékonyság és kimerültség,
  • a látászavarok,
  • de a folyamatosan kiújuló gombás fertőzések is.

     

Akár prediabéteszes állapotról, akár már kialakult cukorbetegségről van szó, a problémáinkkal minden esetben a diabetológián foglalkoznak majd.

Szintén ilyen szakrendelésre van szükségünk abban az esetben is, ha általános szűrővizsgálaton vennénk részt, ami 45-50 év felett évente legalább egy alkalommal ajánlott az embereknek.

Különösen javasolt – akár féléves rendszerességgel is – a szűrés azoknak a személyeknek kortól és nemtől függetlenül, akik 25-nél nagyobb testtömeg-index értékkel rendelkeznek, ezen felül magas a vérnyomásuk és a vérzsír szintjük is.

Belgyógyászat Budapest

Hogyan zajlik egy belgyógyászati vizsgálat?

A diebetológiai vizsgálat első lépéseként a szakorvos alaposan feltárja a páciens kórelőzményét, különös figyelmet szentelve az életmódra, azon belül is az étkezési szokásokra, valamint a testmozgásra.

Az anamnézis során fontos lehet ismerni minden korábbi vagy meglévő betegséget, az esetleges beavatkozásokat, de a beteg aktuális állapota – például a terhesség ténye –, valamint a szedett gyógyszerek típusa és mennyisége egyaránt lényegesek a diagnózis és a kezelési lehetőségek kapcsán.

A kórelőzmény ismeretében egy általános fizikális vizsgálatra is sor kerülhet, melyet a betegség feltárása, valamint a kezelési lehetőségek érdekében mindig valamilyen célzott teszt követ, mint amilyen az OGTT vagy az ATT.

A vérvétel az egyik legfontosabb vizsgálati módszer a belgyógyász kezében

Áraink

A témában jártas szakembereink

noi lotusz alak

Dr. Békeffy Magdolna

Belgyógyász