Edit Content

Rólunk

Két évtizedes magánegészségügyi tapasztalattal a hátunk mögött elhatároztuk, hogy tudásunkat felhasználva, olyan orvosi központokat fogunk megvalósítani, ahol az innováció, a tudás a páciensek jólétét és egészségét helyezi fókuszba.

Korszerű és modern egészségügyi eszközparkunk kialakításakor figyelembe vesszük az orvostudomány igényeit, elvárásait.

Orvosaink kiválasztásánál szempont a kiemelkedő szakmai tudás, a megfelelő intézményi háttér, a páciensközpontú hozzáállás. 

Elérhetőségek

A Lyme-kór kezelése

A diagnosztizált Lyme-kór minden esetben kezelést igényel. Ma már nagyon hatékony készítmények érhetők el ebből a célból, így a betegség ritkán jár szövődményekkel, az ideális gyógyszerekkel néhány nap alatt gyógyítható.

Lyme-kór diagnózisa, illetve annak pontossága és sürgetése azért annyira lényeges, mert minél előbb derül fény a betegségre, annál jobbak a gyógyulási esélyek, illetve a szövődménymentesség elérése.

Lyme-kór kezelése

A Lyme-kór kezelése antibiotikumokkal történik

Mivel a Lyme-kór kialakulását a borrelia baktériumok okozzák, ezért a fertőzés kezelése minden esetben antibiotikumokkal történik. Hogy milyen típusú készítménnyel, illetve milyen formában, azt minden esetben a fertőzés stádiuma határozza meg.

A Lyme-kór kezelése szájon át szedhető antibiotikumokkal

Amennyiben a páciens időben orvoshoz fordult és tünetei alapján a fertőzés még korai stádiumban van, akkor szájon át szedhető antibiotikumokkal nagyon jól kezelhető.

A kezelés ideje általában 10-14 napig tart, de a panaszok függvényében ez akár hosszabb ideig is elhúzódhat. Erről minden esetben a kezelőorvos dönt.

Nagyon fontos ugyanakkor, hogy az antibiotikumok szedése mindig az előírásoknak megfelelően történjen. Ha jobban érezzük magunkat és a tüneteink elmúltak, akkor sem szabad abbahagyni a gyógyszer alkalmazását, mert a fertőzés súlyosabb formában térhet vissza.

A Lyme-kór kezelése intravénásan alkalmazható antibiotikumokkal

Súlyosabb fertőzéseknél előfordulhat, hogy a kezelőorvos az intravénásan alkalmazott antibiotikumok alkalmazása mellett dönt.

Ezek jellemzően hatékonyabbak és erőteljesebb hatást fejtenek ki, ezért különösen előnyösek előrehaladott Lyme-kór esetén.

Minden esetben intravénás antibiotikumos kezelésre van szükség, amennyiben a páciens kínzó ízületi gyulladástól szenved, illetve a fertőzés megtámadta az idegrendszert vagy a szívet.

A Lyme-kór megelőzése antibiotikummal

Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy bár a Lyme-kór még nem mutatható ki a szervezetből, a kezelőorvos mégis úgy ítéli, hogy megelőző jelleggel antibiotikumos kúrára van szükség.

Ez akkor fontos, ha a kullancsról bebizonyosodott a fertőző jellege – ezt gyógyszertári kullancsteszttel lehet igazolni –, a pácienst olyan területen érte kullancscsípés, ahol gyakori a Lyme-kór, ezen felül pedig az élősködő legalább 36 órán keresztül kapcsolódott a szervezethez.

Jelenleg az antibiotikum a Lyme-kór egyetlen bevált gyógymódja, legyen szó akár már kialakult fertőzésről, akár megelőző kezelésről.

Források:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/lyme-disease/diagnosis-treatment/drc-20374655

https://www.cdc.gov/lyme/index.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Lyme_disease

https://www.nnk.gov.hu/index.php/jarvanyugyi-es-infekciokontroll-foosztaly/141-lakossagi-tajekoztatok/altalanos-tajekoztatok/1078-tajekoztato-a-kullancsokrol.html