Sebészet
Rendelési idő
Sebészeti rendelési idő
Hétfő
16:00 – 20:00
Kedd
16:00 – 20:00
Szerda
16:00 – 20:00
Csütörtök
16:00 – 20:00
Péntek
16:00 – 20:00
Szombat
Vasárnap
Sebészet
Az ambuláns sebészet célja, hogy az emberek járóbeteg-szakellátásban vehessék igénybe az olyan kisebb beavatkozásokat, amelyekhez nem szükséges altatás, illetve tartós kórházi tartózkodás.
A kezelést követően tehát a páciens elhagyhatja intézményünket, hogy egy előre egyeztetett időpontban visszatérjen kontrollvizsgálatra vagy esetleges kötözésre.
Milyen problémákkal mehetünk ambuláns sebészetre?
Nagy általánosságban ez a szakág foglalkozik valamennyi tapintható és fizikálisan is észlelhető bőr-, illetve lágyrész elváltozással, ami sebészeti úton kezelhető.
Az ambuláns sebészetet így a legtöbbször fájdalmas és fájdalmatlan bőr- vagy lágyrész elváltozásokkal, panaszmentes epekövekkel, hasfal sérvvel, visszerekkel, aranyérrel, valamint pajzsmirigy megnagyobbodással keresik fel a páciensek.
A leggyakoribb ambuláns sebészeti beavatkozások a következők:
-
Anyajegyek és egyéb jóindulatú bőrproblémák (például tályogok, kásadaganatok, zsírcsomók, szemölcsök) eltávolítása.
-
A bőrközeli nyirokcsomók kimetszése, valamint azok szövettani elemzésre való továbbítása.
-
Benőtt és begyulladt körömrészek kivágása.
-
Trombotizált, azaz véralvadékkal telt, fájdalmas aranyeres csomók-, illetve a végbélnyílás melletti tályogok és sipolyok kezelése.
-
A kisebb bőr- és lágyrész sérülések ellátása.
Hogyan zajlik egy vizsgálat az ambuláns sebészeten?
A vizsgálat első lépése minden esetben az anamnézis felállítása. A sebész alaposan kikérdezi a pácienst a tapasztalt tünetekről, miközben felméri és rögzíti az állapotát, illetve a kérdéses elváltozást.
A kórkép ismeretében a sebésznek további szakvizsgálatokra lehet szüksége a pontos diagnózis érdekében, ami egy beavatkozás előtt különösen fontos.
A panaszok minden esetben meghatározzák a szakrendelés további menetét. Gyakran elengedhetetlenek például a laboratóriumi és a képalkotó vizsgálatok, illetve a funkcionális tesztek a betegség pontos feltárásához.
A végbél problémáinál például sok esetben egészíti ki az anamnézist valamilyen műszeres ellenőrzés, míg visszérhez kapcsolódó panaszoknál elengedhetetlen lehet egy Doppler vizsgálat is.
Vannak esetek, amikor a tünetek ismerete és a fizikai vizsgálat önmagában is elegendő ahhoz, hogy az ambuláns beavatkozást el lehessen végezni. Ilyenkor az első lépés mindig az adott felület fertőtlenítése, valamint az érzéstelenítő alkalmazása.
Az ambuláns sebészeti kezelés során nincs altatás, a páciens mindvégig ébren van, azonban nem érez fájdalmat, legfeljebb csak az olyan mélyérzéseket, mint a nyomás. A legtöbb ambuláns sebészeti eljárás ritkán tart tovább 30-60 percnél, ami természetesen már az anamnézist is magába foglalja.
A beavatkozások zárásaként minden esetben steril kötés kerül a kezelt felületre. Ha utókezelésre, illetve kontrollvizsgálatra van szükség, azt a páciens mindig egyezteti a kezelőorvossal, egyéb esetben a kezelt személy otthon gyógyul és gondoskodik a kötéscseréről is.
Áraink
Extra és rejtett költségek nélkül
-
Sebészeti szakorvosi vizsgálat 34 500 Ft
-
Sebészeti kontroll szakvizsgálat (1 hónapon belül) 29 000 Ft
-
Sebészeti kontroll szakvizsgálat + varratszedés 50 000 Ft
-
Benőtt köröm eltávolítása sebészeti szakvizsgálattal 50 000 Ft
-
Jóindulatú bőrelváltozás kimetszése 1 db sebészeti szakvizsgálattal, szövettannal (naevus) 72 000 Ft
-
Rosszindulatú bőrelváltozás kimetszése 1 db sebészeti szakvizsgálattal, szövettannal 90 000 Ft
-
Bőrelváltozás kimetszése minden további darab + szövettan 29 000 Ft
-
Bőr alatti elváltozás eltávolítása sebészeti szakvizsgálattal (lipoma, atheroma, cista), szövettannal 72 000 Ft
-
Tályog feltárás sebészeti szakvizsgálattal Bakter vizsgálat 60 000 Ft
-
Idegentest eltávolítás (szálka, kullancs, tengeri sün) - rövid beavatkozás 38 000 Ft
-
Idegentest eltávolítás (tengeri sün) - hosszú beavatkozás 60 000 Ft